Sygnet Pieniński Mak
MENU
%PAKIETY REZERWUJ ONLINE

Blog

Atrakcje w Szczawnicy - spływy kajakoweSzczawnica to uzdrowiskowa miejscowość położona w górach. Nic dziwnego więc, że najpopularniejsze atrakcje w jej obrębie to głównie sporty zimowe, piesze wycieczki i podziwianie pięknych krajobrazów. Jeśli jednak wczasowicz chce spróbować czegoś innego lub planuje zrobić sobie dzień przerwy w wycieczkach po wzniesieniach, miasto to oferuje znacznie więcej zajęć. Jednym z nich jest zdecydowanie spływ kajakowy Dunajcem organizowany w Szczawnicy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jak on wygląda i dlaczego warto z niego skorzystać, przebywając w tej miejscowości.

Kobieta płynąca spływem kajakowym dunajcem

Spływ w Pieninach - piękny krajobraz Dunajca

Dunajec to rzeka ciągnąca się przez 251 kilometrów, która przepływa m.in. przez Pieniny. To właśnie na odcinku między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą tworzy ona malowniczy Pieniński Przełom Dunajca charakteryzujący się licznymi zakolami, które zapewniają wiele wrażeń użytkownikom kajaków i pontonów. Po drodze można podziwiać zalesione górskie zbocza, wapienne formacje skalne oraz widoczne na horyzoncie symbole pienińskiej okolicy - Trzy Korony i Sokolicę. Urok tej trasy rzecznej został doceniony już wiele lat temu. Historia spływu w Pieninach to wieloletnia tradycja związana z początkami turystyki w tym obszarze, a kultywowana jest po dziś dzień. Swój początek miała z wykorzystaniem łodzi flisackich, z których można korzystać także obecnie, we współczesnej formie. Nie jest to jednak jedyny sposób na przepłynięcie rzeki. Obecnie miłośnicy różnorodnego sprzętu mogą skorzystać z tej wspaniałej trasy, płynąc m.in. na kajaku lub pontonie.

Spływy kajakowe w Szczawnicy - organizacja

Spływy za pomocą pontonów i kajaków na Dunajcu w okolicach Szczawnicy są możliwe za sprawą wielu firm organizujących tego typu rozrywkę. Pokonywana wyżej wspomniana trasa jest niezwykle urokliwa, a jednocześnie bardzo łatwa. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tego typu rozrywką, mogą spokojnie skorzystać z atrakcji bez obaw o mimowolną kąpiel w rzece. Z tego powodu właśnie trasa ta bardzo często wybierana jest przez rodziny z dziećmi. Większość firm organizujących spływ przykłada niezwykłą wagę do kwestii bezpieczeństwa, oferując nie tylko niezbędny sprzęt, ale także szkolenie z poruszania się po wodzie i cenne wskazówki jak uniknąć wywrotu. Firmy organizujące spływy kajakowe w Szczawnicy udostępniają swoim klientom m.in. kaski i kamizelki ratunkowe, dbając o wysoki poziom bezpieczeństwa. Większość w ramach swojej oferty posiada także różnorodne rodzaje kajaków, dzięki czemu z łatwością można dopasować sprzęt do swoich umiejętności i preferencji.

Spływ kajakowy w Pieninach zimą

Spływ kajakowy w Pieninach odbywa się nie tylko w sezonie letnim, ale także i zimowym. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla amatorów wrażeń chcących zrobić sobie przerwę od stoków, by z poziomu rzeki podziwiać piękny krajobraz górski pokryty śniegiem. Firmy organizujące taką atrakcję oprócz standardowego sprzętu kajakowego zapewniają także wyposażenie gwarantujące komfort termiczny, takie jak pianka neoprenowa czy ciepłe rękawice. Warto mieć na uwadze, że spływy organizowane są przez wiele firm o różnych godzinach, latem zdecydowanie częściej niż zimną. W celu uzyskania niezbędnych informacji konieczny jest więc kontakt z danym organizatorem.

Spływ kajakowy to nie tylko alternatywa na aktywność na zewnątrz dla osób, które nie przepadają za zbyt długimi wędrówkami, ale także niesamowita frajda dla wszystkich amatorów przygód. Będąc w Szczawnicy, spływ Dunajcem to jedna z ciekawszych i zdecydowanie wartych wypróbowania atrakcji.

OPINIE

Było cudownie!

Kasia z Radomia

Dodaj opinię

powrót do listy