Sygnet Pieniński Mak
MENU
REZERWUJ ONLINE

Blog

Śnieżne uroki Szczawnicy – czyli dlaczego warto się udać tam zimą?
Śnieżne uroki Szczawnicy – czyli dlaczego warto się udać tam zimą?

Góry to uwielbiane przez Polaków miejsce do spędzania wolnego czasu. Urlopy, wakacje, ferie, nawet zwykłe długie weekendy - wszystkie te okazje sprawiają, że turyści z całego kraju kierują się na południe, czyli ku Tatrom, Bieszczadom, a także Pieninom. To trzecie pasmo to niedoceniana perełka ukryta między większymi, bardziej okazałymi górami. Pieniny mogą być niewielkie, lecz stanowią wspaniały cel dla pasjonatów podróży. W Szczawnicy - czyli położonym tuż przy ich granicy mieście - można doświadczyć wielu niezwykłych lokalnych przyjemności. Turystów zachwycają widoki i uzdrowiskowy klimat. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą natomiast spędzić całe dnie na trasach turystycznych Szczawnicy, stokach narciarskich oraz innych atrakcjach unikalnych dla górskiego regionu. W dalszej części tekstu przedstawimy niektóre ze sposobów spędzania czasu w Pieninach - jednak zachęcamy, by szukać własnych!

Komentarze: dodaj

czytaj więcej

Szlaki w Szczawnicy
Szlaki w Szczawnicy

Nadchodząca wiosna sprawia, że natura powoli budzi się do życia, a szary i zmarznięty krajobraz już lada moment wypełni się kalejdoskopem pięknych kolorów. Budzą się także miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu, którzy zmęczeni zimą wybierają się w piesze wycieczki na południe Polski. Jednym z miejsc, które często wybierają, jest Szczawnica. Miejscowość ta odznacza się wyjątkowo dogodnym położeniem, w łatwy sposób bowiem można z niej trafić do Pienińskiego Parku Narodowego, w Beskidy, nad Grajcarek, Dunajec, a także na Słowację. Nieważne więc, który kurs się obierze - każdy szlak został wyznaczony tak, aby zapewnić turystom niezwykłe wrażenia. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka najciekawszych tras turystycznych ze Szczawnicy, które z pewnością zachwycą wszystkich amatorów obcowania z naturą.

Komentarze: dodaj

czytaj więcej

Atrakcje w Szczawnicy - spływy kajakowe
Atrakcje w Szczawnicy - spływy kajakowe

Szczawnica to uzdrowiskowa miejscowość położona w górach. Zachwyca ona bywalców swoimi naturalnymi walorami przyrodniczymi, które przyciągają turystów niezależnie od pory roku. Nic dziwnego więc, że najpopularniejsze atrakcje w jej obrębie to głównie sporty zimowe, piesze wycieczki i podziwianie pięknych krajobrazów. Jeśli jednak wczasowicz chce spróbować czegoś innego lub planuje zrobić sobie dzień przerwy w wycieczkach po wzniesieniach, miasto to oferuje znacznie więcej zajęć. Jednym z nich jest zdecydowanie organizowany w Szczawnicy spływ Dunajcem, który stanowi doskonałą alternatywę dla tych pragnących odkryć region z innej perspektywy.

Komentarze: dodaj

czytaj więcej